spacer

Start
Aktualności
Struktura i władze
Misja-Działalność
Historia
Jak do nas dotrzeć
Jak zostać członkiem
Koła uczelniane
CAW
ParPoPol
Pracownia PZR
Coaching
Linki
Szukaj
Kontakt z nami
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Aktualnie jest 15 gości online


Działania merytoryczne oraz organizacyjne PDF Drukuj E-mail
Spis stron
Działania merytoryczne oraz organizacyjne
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Strona 5

Podjęte działania:

Nasze Innowacyjne Studium Profesjonalnego Doradztwa Organizacyjnego i Coachingu jest inne niż te, których różne oferty znajdują się na rynku. Organizację traktuje się w nim jako narzędzie, bo jest to taki dział nauki o zarządzaniu, w którym szczególny nacisk położony jest na empiryczną (praktyczną) część tej wiedzy, której znajomość i umiejętność stosowania zapewnia (sprawne) skuteczne=efektywne działanie człowieka (zespołu) w dowolnej dziedzinie:
  • gospodarczej,
  • społecznej,
  • w życiu prywatnym, w tym m. in.:
* rozwoju osobistym,
* realizacji celów,
* osiąganiu sukcesów,
* zdobywaniu uznania
* i zaspakajaniu wszystkich innych potrzeb.
Natomiast coaching w naszym (organizatorskim) ujęciu nie jest to coaching typu uniwersalnego, który zasadniczo jest domeną psychologów, ale jest to coaching o wiele bogatszy, o którym można powiedzieć, że jest branżowy, czyli jest skierowany do osób zajmujących się najszerzej rozumianą problematyką zarządzania. A więc jest to modne narzędzie oparte na bogatych doświadczeniach doradztwa organizacyjnego. Zasadniczo Studium przeznaczone jest dla członków i współpracowników Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa, ale także dla tych osób, które interesują się problematyką administracji i zarządzania, szczególnie, gdy mają praktyką zawodową w tej dziedzinie.          Ilustracją tego podejścia może być zasada doboru trenerów w różnych dyscyplinach sportu:
np. doświadczony trener pływacki nie może z dnia na dzień rozpocząć pracy jako trener judo.Bowiem aby zostać trenerem w jakiejś dyscyplinie trzeba znać chociaż podstawowe jej zasady. Trener nie musi mieć własnych, wybitnych osiągnięć w dyscyplinie, w której wspiera swoich podopiecznych, ale nie może być ignorantem, musi mieć znajomość warunków (fizycznych, psychicznych, intelektualnych, technicznych, energetycznych) jakie są niezbędne, aby zawodnicy uzyskiwali w tej dyscyplinie coraz lepsze wyniki.

      Zapraszamy uczestników ze wszystkich oddziałów wojewódzkich TNOiK.spacer
 
spacer